arrow-up.svg moon.svg

Už elektros energiją permokame iki 4 centų

Elektros energijos vartotojai, kurie vis dar nepasirinko nepriklausomo elektros energijos tiekėjo ir toliau moka už elektrą visuomeniniam tiekėjui 2 – 4 centais brangiau.  

Remiantis UAB „Energijos kodas“ projektų koordinatorės Editos Škut atliktais tyrimais, įmonės, kurios perka elektros energiją iš UAB „Energijos kodas“, sutaupo 10 – 15 procentų daugiau išlaidų elektros energijai, nei, kad ją pirktų iš visuomeninio tiekėjo.

„Šiomis dienomis, kai benzino kaina jau perkopė 5 Lt ribą, o aplinkui brangsta visos kitos prekės, manau, kad didžioji dalis elektros vartotojų turi puikią galimybę taupyti bent jau elektros išlaidas“, – teigia E. Škut.

Vartotojai, kurie perka elektros energiją iš visuomeninio tiekėjo, jau vasario mėnesį mokėjo 0,2048 ct/kWh. Tačiau prie šios kainos dar reikia pridėti visuomeninio tiekimo paslaugos kainą, kuri yra apie 0,0044 ct/kWh. Taigi vartotojas sumoka 0,2092 Lt (be akcizo ir PVM), kai tuo tarpu sudaręs elektros energijos pirkimo pardavimo sutartį su UAB „Energijos kodas“, elektrą pirktų net 2 – 4 centais pigiau visą sutarties laikotarpį.

„Kiek man žinoma, visuomeninio tiekėjo elektros kaina nemažės ne tik kovo mėnesį, bet greičiausiai ir visus ateinančius metus. Esant tokiai sutuacijai, sunku suprasti, kodėl kai kurios įmonės vis dar delsia rinktis galimybę mokėti už elektros energiją pigiau“, – tęsė E. Škut.

Kol kas nepriklausomus elektros energijos tiekėjus pasirinko tik apie 50% įmonių, kurių objektų leistinoji galia naudoti yra 30 kw ir daugiau. Efektyviai taupyti elektros energijos išlaidas nuo 2015 metų galės ir visi buitiniai vartotojai.

«

»

Kiti pranešimai

2011-03-09

Žingsnis Baltarusijos link

Lietuvoje viena iš didžiausių vandentvarkos objektų statybos, šilumos tiekimo veiklą vykdančių kompanijų „Požeminiai darbai“ žengia į… Plačiau
2010-07-15

Socialinė atsakomybė — tai savanoriška, o ne įstatymų nustatyta veikla

Nesunku nuspėti, kad didelė dalis krizės paveiktų kompanijų vis mažiau lėšų skiria labdarai ir paramai. Tad… Plačiau
2010-03-31

Nuo šiol Lietuvoje mažiausias kreditas SMS’u – 5Lt

Atsižvelgdama į visuomenės poreikius, greitųjų vartojimo kreditų rinkos tendencijas ir užsienio bendrovių patirtį, trumpalaikius kreditus teikianti… Plačiau
2012-09-25

Elektros rinkos išbandymai įmonėms

Dar 2010 metais pradėta liberalizuoti Lietuvos elektros rinka sparčiai žengia į priekį. 2013 sausio 1 dieną… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×