arrow-up.svg moon.svg

Viešųjų įstaigų dėmesys socialinės rizikos šeimoms

Viešoji įstaiga „Birštono tulpė” ugdys ir stiprins socialinės rizikos šeimų gebėjimus savarankiškai spręsti savo problemas. Dėmesys bus skiriamas šeimoms, kuriose yra sunkių ligonių, priklausomybės ligomis sergančių asmenų, ir kitoms socialinės rizikos poroms. Pasiruošimo mokymams pirmojo etapo metu jau buvo konsultuota 60 porų.

Kaip teigė VšĮ „Birštono tulpė” vadovas klebonas monsinjoras Jonas Dalinevičius, projektas „Sutuoktinių savaitgaliai” suteiks galimybę sumažinti ir panaikinti įtampą socialinės rizikos šeimose, taip siekiant išsaugoti santuoką. Projektas įgyvendinamas siekiant ugdyti socialinės rizikos šeimų gebėjimus palaikyti socialinius ryšius su visuomene. „Maži vaikai mokosi santykių iš tėvų. Ši patirtis susiformuoja giliai pasąmonėje ir realizuojama, kai tampama žmonomis ar vyrais. Tai lyg užburtas ratas: jei tėvai nemoka bendrauti, nuolat barasi, vienas kito negerbia, didžiulė tikimybė, jog tokias šeimas sukurs ir jų vaikai. Pagalba socialiai rizikingoms šeimoms — priemonė užkirsti kelią šiam reiškiniui, užtikrinti darnią visuomenę bei sumažinti socialinę atskirtį”, — tikino klebonas monsinjoras Jonas Dalinevičius.

Paskutiniai mokymai įvyko gegužės 28-30 dienomis. Jų metu dalyvavo 20 porų. Iš viso buvo organizuojami trys savaitgaliai, kurių metu vykusiuose mokymuose apsilankė 60 porų. „Nesėkmes santuokoje dažniausiai iššaukia sutuoktinių keliami savanaudiški reikalavimai, padaryti nepagarbūs sprendimai, piktumo proveržiai. Konflikto priežastimi dažnai tampa ir erzinantys sutuoktinių pomėgiai, nepriklausomas elgesys bei nesąžiningumas. Mokymų metu buvo stengiamasi išgvildenti kiekvieną problemą teoriškai ir praktiškai, dalyvaujant abiem sutuoktiniams, ir su kiekvienu individualiai. Darbo grupėse metu buvo taikomas rašytinis metodas. Dalyviai stebėjosi, jog iki šiol nevertinę laiško rašymo metodo, suprato didžias jo galimybes, ypač kalbantis apie subtilius dalykus”, — pasakojo lektorė Roma Zajančkauskienė.

Santuokoje yra svarbu visą gyvenimą dirbti: mokytis ir siekti tarpusavio supratimo. Tai šeimos vertybių dalis, sujungianti kultūrinius ir religinius įsitikinimus. „Itin džiugu, jog pasiruošimas mokymams įgyvendintas sėkmingai ir susilaukė iš tiesų didelio susidomėjimo. Sutuoktiniai noriai ieškojo ir pildė užduočių lapus ir džiugiai priėmė seminaro vadovų pasiūlytas staigmenas: žvakes, rožės žiedus, saldžius lauknešėlius. Į mokymus plūstančios poros, siekiančios išsaugoti savo santuoką, patvirtina, jog tokia pagalba teikia jiems naudą. Reguliarius mokymus planuojama vykdyti nuo šių metų lapkričio mėnesio. Tikimės sulaukti dar daugiau porų”, — kalbėjo Roma Zajančkauskienė.

Projektą finansuoja Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų subsidijų formos bei Birštono savivaldybė. Projektą įgyvendina VšĮ „Birštono tulpė”.

«

»

Kiti pranešimai

2016-01-07

Ko viešųjų ryšių specialistai gali pasimokyti iš populiaraus serialo „House of Cards”

„House of Cards” šiuo metu bene žiūrimiausias „Netflix” sukurtas serialas. ... Skaityti daugiau →

2010-03-08

Už kai kurių Lietuvos Seimo narių populiarumą moka visuomenė?

Kai kurie Seimo nariai, pateikdami netikslią ir nepatikrintą informaciją apie greitųjų vartojimo ... Skaityti daugiau →

2011-01-27

Kalba yra medija?

Marshallas McLuhanas, drįsčiau teigti, yra įžvalgaus mąstymo žmogus, palietęs globalines problemas, ... Skaityti daugiau →

2010-09-21

Vaikų imunitetui stiprinti – greipfrutų sėklų ekstraktas

Remiantis praeitų metų pateiktais Statistikos Departamento prie LR Vyriausybės duomenimis, daugiau ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×