arrow-up.svg moon.svg

Žaliuzių rinkoje — nekokybiški, sveikatai pavojingi gaminiai

Pastaruoju metu žiniasklaidoje gausu įvairiausių, įtarimą keliančių skelbimų, siūlančių įsigyti žaliuzes. Apžvalginio tyrimo metu pasidomėjus žaliuzių rinka, buvo pastebėta, jog iš kaimyninių šalių į Lietuvą intensyviai gabenami nekokybiški, sveikatai galimai pavojingi gaminiai, kurie daugelyje šalių buvo uždrausti, kadangi neatitinka higienos normų. Mūsų kaimynai rado išeitį, kaip atsikratyti nekokybiškais gaminiais ir dar užsidirbti — už itin mažą kainą produkciją jie gabena į kitas šalis, kuriose nėra reikalaujama oficialių dokumentų, įrodančių, kad pardavinėjami gaminiai atitinka higienos reikalavimus. Lietuva — viena iš jų.

Rinkos apžvalga

Apžvalgą įgyvendinantis asmuo, atlikdamas pirkėjo vaidmenį, paskambino keletui bendrovių, gaminančių ar parduodančių žaliuzes, ir pasidomėjo jų siūlomais gaminiais, sudedamaisiais komponentais, kainos ir kokybės santykiu. „Pirkėją” labiausiai dominantis gaminys — itin populiarios ritininės užuolaidos (kitaip dar žinomos kaip „roletai”). Siekiant išsaugoti įmonių konfidencialumą, bendrovių pavadinimai nėra skelbiami.

Didžiosios žaliuzių gamintojos žaliuzių gamybai dažniausiai naudoja natūralų arba poliesterinį audinį, kurį importuoja iš Vokietijos, Olandijos, Švedijos. Gaminiui yra suteikiama 12-24 mėnesių garantija ir nemokamas techninis servisas. Tokio gaminio kaina siekia 40 Lt / m. Apie teikiamas paslaugas pasidomėjus individualios įmonės, kurios kontaktas buvo rastas viename iš skelbimų portalų, gauta ši informacija: audinio komponentai, gamintojas nėra žinomi, gaminiui suteikiama 3 mėnesių garantija, techninis servisas teikiamas, bet reikia kreiptis ne į pardavusią įmonę, bet į tiekėją, kuris gaminius veža iš kaimyninės šalies. Tokio gaminio kaina viršija 100 Lt / m. Trečioji įmonė, dirbanti pagal verslo liudijimą, pateikia šiuos duomenis: audinio komponentai nėra žinomi, audinys gabenamas iš kaimyninės šalies, garantija ir techninis servisas neteikiami, gaminio kaina apie 35 Lt / m. Kurią įmonę rinktis gali nuspręsti tik pats vartotojas, bet gauti duomenys rodo, jog prieš įsigyjant produktą verta pasidomėti bendrove bei jos teikiamų gaminių kokybę.

Kas sudaro didžiąją gaminio kainą?

Dėl kainos sudedamųjų elementų buvo kreiptasi į Lietuvoje didžiausią žaliuzių gamintoją, teikiančią ISO sertifikato reikalavimus atitinkančią produkciją. Pasak bendrovės „Dextera” marketingo vadovės Agnės Strikulienės, galutinę gaminio kainą sudaro geros kokybės audinys, gaminio gamybos sąnaudos (tvirtinimo ir valdymo mechanizmai, darbuotojo atlygis, mokesčiai valstybei), pridėtinė vertė, logistikos sąnaudos bei pardavimo sąnaudos. Kaip teigia Agnė Strikulienė, itin svarbu geros kokybės audinys, kuris atitinka tarptautinio sertifikato reikalavimus: audinys yra nelūžtantis, netepantis, neblunkantis, neskleidžiantis į orą sveikatai pavojingų medžiagų ir kt.

„Didžiosios žaliuzių gamintojos, turinčios pripažinimą tarptautinėje rinkoje, turi galimybę aukščiausios kokybės audinius nusipirkti iš tiekėjų, kurie taiko itin dideles nuolaidas. Baigiantis mados sezonui, yra pasiūloma pirkti audinius dideliais kiekiais už žemą kainą. Mažos įmonės dažniausiai tokios galimybės neturi, kadangi reikalingos nemažos lėšos bei didelės patalpos”, — teigia bendrovės „Dextera” marketingo vadovė. Be to, paaiškėjo, jog didieji žaliuzių gamintojai mažesnę kainą gali pasiūlyti ir dėl to, jog yra sudarę palankias pirkimo sąlygas užtikrinančias sutartis su metalo tiekėjais, mechanizmų gamintojais ir kt. Pasak Agnės Strikulienės, dėl šių didžiosioms bendrovėms palankių sąlygų, jos turi galimybę gaminti kokybiškus ir nebrangius gaminius, rengti išpardavimus.

Pastaruoju metu bendrovės „Dextera” klientai kreipiasi prašydami suremontuoti žaliuzes, kurių gamybos vieta nėra aiški. „Stengiamės padėti visiems, besikreipiantiems į mūsų įmonę, tačiau neretai dėl itin prastos kokybės gaminio klientui tenka priimti sprendimą pirkti naujas žaliuzes. Tokiu atveju sumokama du kartus”, — apgailestauja Agnė Strikulienė. Gaminant nekokybišką produktą dažniausiai vieno ar kito komponento naudojama mažiau arba vietoj kokybiškų medžiagų pasirenkamos alternatyvos, t.y. vežami nekokybiški audiniai iš kaimyninių šalių, žaliuzei gaminti naudojami kokybės neužtikrinantys komponentai. „Kur jūs rytoj ieškosite įmonės, kuri neturi nei biuro, nei parduotuvės-salono, o internetinio puslapio kontaktuose nurodyti tik išankstinio mokėjimo ir mobiliojo telefono numeriai? Labiausiai gąsdina faktas tas, kad maža kaina susižavėję mokyklų ir vaikų darželių vadovai neatsižvelgia į galimą gaminio žalą vaikų sveikatai”, — nuogąstauja bendrovės „Dextera” maketingo vadovė.

Specialisto patarimai

Suprantama, kad ypač šiomis dienomis mums rūpi kaina, kurią mokame už gaminį, tačiau pirmiausia perkant žaliuzes verta įsitikinti, ar audinys netepa rankų, išsiaiškinti, ar įmonė tiesiogiai importuoja detales žaliuzių gamybai, ar pati vykdo gamybą, kas tiekia gamybai reikalingas medžiagas, audinius, kokie audinių komponentai, iš ko pagaminti tvirtinimo mechanizmai, ar yra žaliuzėms suteikiama garantija ir techninis servisas. Juk nenorėtume susimokėti už galimybę kvėpuoti nuodingomis medžiagomis ir galiausiai po metų išmesti taip ilgai taupytus pinigus? Sukūrus gražų internetinį puslapį ir išspausdinus reklamą dienraštyje specialistu netampama.

Reziumuojant galima daryti išvadą, jog kokybišką gaminį gali pasiūlyti tos bendrovės, kurios didelį dėmesį skiria biologiškai švarioms gaminio sudedamosioms dalims, gamybos procesui, turi patirtį ir yra sudarę ilgalaikes sutartis su tiekėjais bei gali garantuoti aukštą gaminio kokybę, atitinkančią ES standartus.

«

»

Kiti pranešimai

2016-05-25

Vilkyčiuose „namų darbai“ atlikti

Iki Europos automobilių kroso čempionato etapo Vilkyčiuose likus mažiau nei 2 savaitėms, pristatyti ... Skaityti daugiau →

2009-11-24

Kieno nešvarios rankos rausiasi po mūsų asmens duomenis?

2009 m. lapkričio 18 d. Kauno miesto Ekonominių nusikaltimų tyrimų tarnyba kartu su Lietuvos kriminalinės ... Skaityti daugiau →

2015-04-02

LASF prezidentas pagerbė kadenciją baigusią Tarybą

Prieš kelias dienas Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidento rinkimuose laimėjęs ... Skaityti daugiau →

2011-05-31

Ar žinojote, kad kūdikių, miegančių su rūkančiais tėvais, nikotino kiekis aukštesnis?

„Sciendaily.com” rašoma, kad kūdikių, kurie dalinasi miegamuoju su rūkančiais tėvais, ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×