arrow-up.svg moon.svg

Benamiai gyvūnai – vis dar opi problema

„Visuomenės sąmoningumo trūkumas – tai viena iš pagrindinių priežasčių, lemiančių didelį benamių gyvūnų skaičių“, – tokią išvadą daro Gyvūnų gerovės tarnyba „PIFAS“ direktorė Brigita Kymantaitė. Nemažėjantis į gatvę išmetamų gyvūnų skaičius – Lietuvoje vis dar opi problema, kuri turi būti sprendžiama.

Trūksta atsakingumo ir valstybinių institucijų iniciatyvos

Kiekvienas, prieš ketindamas įsigyti gyvūną, pirmiausiai turi įvertinti tiek savo finansines, tiek laisvalaikio galimybes. Išlaikyti augintinį per mėnesį šeimininkui gali kainuoti nuo keliasdešimties iki kelių šimtų litų. Verta atminti, kad kainuoja ne tik gyvūno maistas, bet ir priežiūros priemonės, veterinarų paslaugos. Įsigyjant gyvūną reikėtų įvertinti ir tai, ar vaikai yra pakankamai suaugę rūpintis augintiniais, ar nėra jiems alergiški. Kitu atveju, augintiniui dažniausiai tenka keliauti į gatvę. Reikia nepamiršti, kad namuose laikomiems gyvūnams reikalingas ir šeimininkų dėmesys, bendravimas su jais, auklėjimas.

„Kol laikantys gyvūnus ar ketinantys juos įsigyti bus neatsakingi, nesirūpins savo augintiniais, tol benamių gyvūnų nemažės. Be abejo, jaučiamas ir valstybinių institucijų iniciatyvos trūkumas, prisidedant prie šios problemos sprendimo“, – kalbėjo Brigita Kymantaitė.

Į pagalbą – savanoriai, tarptautinės organizacijos ir verslo įmonės

Gyvūnų gerovės tarnybos vadovės nuomone, visuomenėje egzistuoja požiūris, kad gyvūną galima įsigyti bet kur ir bet kada, o atsibodus jį atiduoti į prieglaudą ar išmesti į gatvę. Jei už tai nebus baudžiami gyvūnų šeimininkai, benamių gyvūnų daugės, juos žudančių, nepatenkintų gyventojų skaičius didės. Deja, atsakingos valstybinės institucijos į šią problemą reaguoja pasyviai. Į pagalbą skuba tik geranoriški piliečiai, tarptautinės organizacijos bei verslo įmonės.

„Džiaugiamės, kad sulaukiame geranoriškos pagalbos iš piliečių ir įvairių organizacijų. Dalis jų prisideda savanoriaudami, dalis – paremdami finansiškai, vykdydami socialinę atsakomybę“, – pabrėžė Brigita Kymantaitė.

Viena iš tarnybą remiančių bendrovių, paklausta, kas paskatino imtis iniciatyvos padėti benamiams gyvūnams, tikino, kad geranoriškumas ir noras spręsti tam tikras visuomenes problemas. „Benamiai gyvūnai – opi problema. Patys jie negali apsiginti, pasiskųsti, pasirinkti namus. Džiugu, kad yra organizacijų, besirūpinančių jais, kovojančių už jų teises. Tikimės, kad prie mūsų vykdomo projekto prisijungs ir visuomenė“, – kalbėjo bendrovės „Mobivokas.lt“ vadovas Donatas Butkus.

Siųsk nebereikalingą telefoną – paremk benamius gyvūnus

Norinčiam finansiškai prisidėti prie benamių gyvūnų sąlygų gerinimo, visuomenės edukacijos, žiauraus elgesio su gyvūnais stabdymo tereikia nebereikalingą telefoną išsiųsti paštu. Pakanka Lietuvos pašto skyriuose, kuriuose yra specialūs „Mobivokas.lt“ stendai, pasiimti saugųjį voką, įdėti telefoną, užklijuoti voką ir atiduoti jį pašto darbuotojui. Pildant anketą, kuri yra voke, reikėtų nepamiršti pažymėti varnelę, kad pinigai skiriami tarnybai.

Gyvūnų gerovės tarnyba tikisi, kad bendradarbiavimas su bendrove įgaus pagreitį ir visuomenės parama taps dideliu indeliu sprendžiant gyvūnų problemas. Nusprendusiems paaukoti gyvūnams, tereikia išsiųsti nebenaudojamą telefoną paštu ir „Mobivokas.lt“ lėšas perves Gyvūnų gerovės tarnybai.

«

»

Kiti pranešimai

2011-08-31

Specialistai perspėja širšių nenaikinti patiems!

Dažnai sklando mitas, kad nuo širšių apsiginti padeda „Cobra“, saldus vanduo stiklinėje ar skiesta ... Read more →
2014-09-29

V. Švedas: Druskininkuose sieksime tik pergalės!

Artėjant paskutiniam, spalio 3-4 dienomis vyksiančiam, Lietuvos ralio čempionato (LARČ) etapui „Rally ... Read more →
2015-03-10

LASF prezidento rinkimai įgauna pagreitį

Panašu, kad iki Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidento rinkimų likus mažiau nei ... Read more →
2012-04-19

Faktai ir mitai, kurių nežinote apie skruzdes!

Tingi, gyvena iki 30 metų ir kontrabanda gabena narkotines medžiagas. Kas? Sunku patikėti, bet tai ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×