arrow-up.svg moon.svg

„Google“ pagreitina mobilųjį internetą tiek naršytojams, tiek naujienų skleidėjams.

2015-10-08 Kas aktualu

Beveik 60% šiuo metu internete ieškomos informacijos yra atidaroma per mobiliuosius įrenginius. Kalbant apie nekantrius vartotojus, kiekviena sekundė yra svarbi, todėl „Google“ sugalvojo, kaip padėti leidėjams sumažinant laiko sąnaudas, kurios reikalingos norint užkrauti jų paskelbtas naujienas internete.

Trečiadienį „Google“ išleido naują programą pavadinimu „Accelerated Mobile Pages“ arba kitaip – tiesiog „AMP“. Ši programa paspartina naujienų krovimą internete, įdiegiant dalį „Google“ kodo naujienų leidėjo tinklapyje.

Programėlės veikimo principas pakankamai paprastas – skaitytojas suranda norimą turinį per „Google“ mobiliąją aplikaciją, o ne spaudžia ant tiesioginės nuorodos. Tai leidžia skaitytojui įeiti tiesiogiai į norimą tinklapį ir pamatyti visą esamą turinį, išvengiant laiko gaišimo laukiant, kol puslapis bus užkrautas.

Ši programėlė jau dabar yra sudariusi sutartis su tokiais puslapiais kaip „BuzzFeed “, „The New York Times“, „The Washington Post“, „Financial Times“, „Vox Media“ ir „Daily Mail“.“ „AMP“ programėlė ieško ir naujų svetainių, kurios įsitrauktų į šią veiklą ir tikisi per ateinančius mėnesiu dar labiau išsiplėsti. „Google“ tikina, kad jos programėlės naudojimas nesuteiks didesnio paieškos reitingo „Google“ sistemoje šioms svetainėms, bet greitas krovimas bus vienas faktorių, užtikrinančių greitesnį žinios apie naujus straipsnius pasklidimą internete.

„Internetas, ypač naudojamas mobiliuosiuose įrenginiuose, šiomis dienomis nevisai patenkina vartotojo lūkesčius“, – sakė Richard Gingras, „Google“ direktorius socialinių produktų srityje, per spaudos konferenciją trečiadienį New York‘e.

„Taip pat reklama, kuri sudaro didžiąją dalį gaunamo pelno įmonėse, kuriančiose internetinį turinį, dažnai yra sudaryta iš sudėtingo turinio, kuris vartotojui suteikia nelabai malonios, o dažnai ir erzinančios patirties.“

„Google“ yra naujausias technologijas kurianti įmonė ir šiuo metu ieškanti naujų paskirstymo kanalų, tačiau kitaip nei panašios programėlės „Facebook‘s Instant Articles“, „Apple News“ ar „Snapchat‘s Discover“, „AMP“ įdiegimas neprivers jūsų naudotis kitomis programomis ar nesusies su jokiais jos partneriais. Priešingai – ši programėlė yra atvira visoms, bet kokio turinio, svetainėms.

Dar viena naujiena yra ta, kad „Google“ pradėjo bendradarbiauti su „Twitter“, todėl naršantiems internete turinys bus lygiai taip pat greitai užkraunamas ne tik naudojantis „AMP“ programėle, bet ir spaudžiantiems ant nuorodų esančių „Twitter“.

Internetas šiuo metu yra pakankamai lėtas palyginus su tuo, kokius turinius vartotojai siekia užkrauti naršant savo mobiliais įrenginiais, todėl tikimasi, kad šie atnaujinimai leis patogiau ir greičiau naršyti internete.

«

»

Kiti pranešimai

2015-05-06

LASF generaliniu sekretoriumi tapo Tomas Digaitis

Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) atvertė naują istorijos lapą ir pradėjo atsinaujinimo ... Read more →

2013-06-10

4 patarimai jaunam marketingo specialistui

Marketingas – tai nuolatinių pokyčių sfera, kurioje viskas yra labai laikina. Tačiau vienas iš ... Read more →

2014-06-26

Lenkijoje startuojantis Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas rytoj atkeliauja į Lietuvą

Šiandien 71 lenktynininkas kirs Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapo „Lotos 71st Rally Poland“ ... Read more →

2011-08-18

Eksportas didėjo 10 proc.

2011 metų I pusmetį vandens gamintoja „Druskininkų Rasa“ eksportą padidino beveik 10 proc. Per ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×