arrow-up.svg moon.svg

J. Balčiūnas: sportininkai privalo būti vertinami

Lietuvos automobilių ralio čempionatą (LARČ) užbaigė finalinės sportininkų batalijos 10-yje „Rally Classic“ Druskininkai greičio ruožų. Praėjus tik kelioms dienoms po lemtingo finišo, kuriame triumfavo bei etapo nugalėtojais tapo broliai Žalos, o Vytautas Švedas su Žilvinu Sakalausku 7-tą kartą užsitikrino LARČ čempionų vardus, ralio organizatorius jau mato ateinančių metų renginio planą.

2 metus triumfavo Žalos

 Per pusšimčiui dalyvių dviejų dienų „Rally Classic“ 2015 etapas tapo paskutiniu itin sudėtingu išbandymu, kuriame sprendėsi, kas šiemet nusipelnė pačių aukščiausių apdovanojimų, kieno komandos dirbo geriausiai ir kas sezoną užbaigs maudydamasis šampano pursluose.

Tūkstančius žiūrovų sutraukęs ralis jų nenuvylė – intriga užsimezgė nuo pat pirmųjų greičio ruožų, užvirus lemiamai kovai dėl titulų. Į lyderių pozicijas nuo pat starto pradžios išsiveržė broliai Žalos, kurie ir tapo pirmos dienos nugalėtojais. Tuo tarpu V. Švedo ekipažas, kuriam reikėjo finišuoti bent 4 pozicijoje, norint tapti čempionais,  pirmąją dieną laikėsi konservatyvios taktikos, tačiau per daug nuo etapo nugalėtojų nenutolo ir liko 4 pozicijoje.

Visus čempionato neaiškumus turėjo išspręsti antroji „Rally Classic“ Druskininkai diena, kurią sportininkai ir vėl demonstravo ypatingai didelį tempą, o etapo nugalėtojai ruožus įveikdavo vidutinišku 114 km/val. greičiu.

V. Švedas antrają dieną stipriau paspaudė akseleratoriaus pedalą ir laimėjo 2 iš 5 dienos greičio ruožų. Tai jam leido iš 4 pozicijos pakilti į 2 vietą. Tačiau to neužteko, kad pavytų Vaidotą ir Žygimantą Žalas, kurie laimėjo 3 iš 5 greičio ruožų ir antrus metus iš eilės tapo finalinio etapo nugalėtojais.

Vaidotas Žala ne tik nugalėjo ralyje, tačiau ir išpildė  duotą pažadą – nugalėtojo šampano purslus nuprausė Druskininkų miesto fontane.

„Šįkart atidirbom už Tėvynę. Pernai mums pasisekė, o šiemet išvargom kiekvieną kilometrą. Jaučiamės nusipelnę pirmos vietos. Greit mynėm, bet ir sėkmės netrūko – buvo ir pavojingų situacijų. Druskininkai – visada sudėtingas ralis, minkštos sekcijos, yra ir dieninis ir naktinis greičio ruožai. Tai – kažkas iš kito pasaulio. Kituose Lietuvos raliuose tokių dalykų nesutinki“, – džiaugėsi etapo nugalėtoju tapęs Vaidotas Žala.

LARČ čempionais tapusių V. Švedo ir Ž. Sakalausko veiduose liūdesio dėl iškovotos „tik“ 2-tos pozicijos „Rally Classic“ Druskininkai 2015 etape nebuvo.

„Šiemet Lietuvos ralio čempionais kartu su Žilvinu tapome jau 7 kartą. Vienu metu buvo net atsiradusi rutina, kai kasmet laimėdavome, o keli paskutiniai metai mums tapo ne tokie sėkmingi ir turėjome tenkintis antra pozicija galutinėje įskaitoje. Todėl šiandien tapimas čempionu yra labai saldus ir geras. Labai sveikinu Žilviną už tai, ką jis padarė ir kiek daug duoda komandai. Taip pat labai didelis dėkui mechanikams, kad jie paruošia automobilį, su kuriuo galima važiuoti greitai ir laimėti čempionatą“, – dėkojo ir čempiono titulu džiaugėsi V. Švedas.

Absoliučiais 2 varomų ratų grupės bei V įskaitos „Rally Classic“ Druskininkai etapo nugalėtojais tapo šeimyninis duetas – Paulius ir Ramūnas Nanartavičiai, kurie turėjo puikų sezoną ir taip pat tapo šios įskaitos LARČ čempionais.

II įskaitos nugalėtoju tapo Deividas Jocius, kuris dvi dienas kovojo su latviu Janiu Vorobjovs, tačiau šiam patyrus avariją, D. Jociaus ekipažas užsitikrino II įskaitos etapo nugalėjo vardą. Tačiau J. Vorobjovs tapo šios įskaitos Lietuvos ralio čempionu.

III įskaitoje triumfavo Jonas Pipiras su šturmanu Mindaugu Čepuliu. Bendroje įskaitoje ekipažas finišavo 11.

IV įskaitos nugalėtojais tapo Ričardas Baubinas ir Gediminas Saudargas, kurie taurę atėmė iš Justo Tamašausko ekipažo. Pastarieji, įskaitoje pirmavę visą ralį, paskutiniame greičio ruože susidūrė su techninėmis automobilio problemomis ir turėjo tenkintis 2 pozicija.

VI įskaitos nugalėtojais tapo Egidijus Gelūnas su šturmanu Dominyku Veršinsku.

„Rally Classic“ Druskininkai 2015 TOP 5:

  1. Vaidotas Žala ir Žygimantas Žala
  2. Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas
  3. Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius
  4. Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas
  5. Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius

Dėmesys sportininkams ir sportui

Ralio organizatoriaus Jono Balčiūno teigimu, šiųmetis ralis dar kartą įrodė, kad žmonėms trūksta automobilių sporto renginių ir bendravimo su sportininkais.

„Automobilių sporto ir ralio populiarumas vėl auga, o konkurencija tarp lenktyninkų didėja. Į trasas grįžo keli labai patyrę sportininkai, kurie įnešė naujų vėjų, todėl yra labai juntamas žmonių susidomėjimas – tai rodo ir mūsų pirmą kartą Lietuvoje įrengta palapinė, kurioje penki, aukščiausią reitingą turintys sportininkai, bendravo su savo gerbėjais, pasirašinėjo ant plakatų ir fotografavosi. Žmonėms taip patiko ši naujovė, kad susidarė nemažos eilės norinčiųjų gauti geriausių Lietuvos ralio meistrų parašus. Žinoma, raliu ir tokia išskirtine galimybe bendrauti su gerbėjais labai džiaugėsi ir patys sportininkai“, – teigia „Rally Classic“ Druskininkai organizatorius.

„Nemažiau dėmesio sulaukė ir apdovanojimų ceremonija su Lietuvoje dar nematytų podiumu, iškilmingu raudonu kilimu ir galingomis šviesomis. Žmonės stovėjo su vėliavomis, o blykstės nenustojo mirksėti. Tai tik parodo, kad žmonės pradėjo vertinti šį sportą, o jo dalyviai pagaliau gavo reikalingą įvertinimą ir dėmesį. Savaime suprantama, kad šiemet renginio kartelė pakilo aukštai, todėl kitąmet reikės ūgtelėti dar labiau. Tikiuosi, kad mūsų įvestos tradicijos paplis ir kituose LARČ etapuose“, – optimistiškai nusiteikęs sako J. Balčiūnas.

Augančia renginio kokybe ir vis didėjančiu dėmesiu raliui džiaugėsi ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

„Stebėdamas jau penkerius metus Druskininkuose vykstantį „Rally Classic“, džiaugiuosi, kad kasmet jis vis gerėja, greičio ruožai tampa rimtu iššūkiu ralio dalyviams, o žiūrovai džiaugiasi azartišku reginiu. Druskininkų ruduo jau neįsivaizduojamas be „Rally Classic“ dovanojamų staigmenų, įspūdžių ir adrenalino. Be jokio abejonės, prieš penkerius metus priimtas sprendimas Druskininkuose surengti finalinį ralio etapą pasiteisino. Taip pat noriu padėkoti ralio organizatoriams, dalyviams ir žiūrovams, kad kasmet ši automobilių sporto šventė tampa vis populiaresnė. Tikiu, kad taip išliks ir ateityje“, – dėkoja meras.

Nuomonei, kad sportui turi būti skiriamas tinkamas dėmesys, pritaria ir UAB „Druskų miesto“ valdybos narys Česlovas Daugėla. Jo dėka,  „Europa Royal Druskininkai“ viešbutis jau 5-tus metus tampa ralio namais ir štabu.

„Pats esu daug metų sportavęs, todėl suprantu ir matau būtinybę remti sportą. Nesvarbu, ar tai kultūros renginiai, ar sportas – krepšinis, futbolas ar, mūsų atveju, ralis – manau, kad, jei yra galimybė, tai kiekvieno žmogaus pilietinė pareiga yra paremti ir prisidėti prie bendro gerbūvio kūrimo. Juk tokie renginiai tiek miestui, tiek ir patiems žmonėms tampa didele švente, papildoma turininga veikla“, – ragina Č. Daugėla.

«

»

Kiti pranešimai

2014-09-04

R. Dovidaitis: Yra jaunimo, kuris mes iššūkį golfo elitui

Lietuvos automobilių sporto federacijos viceprezidentas, Golfo federacijos prezidentas, renginių organizatorius ir verslininkas Rolandas Dovidaitis tikina, kad… Plačiau
2011-01-27

Kalba yra medija?

Marshallas McLuhanas, drįsčiau teigti, yra įžvalgaus mąstymo žmogus, palietęs globalines problemas, kurios rūpi sociologams, psichologams, filosofams,… Plačiau
2011-01-11

Vasaros stichijai ruošiamasi žiemą

Šiuos metus, pasak meteorologų, galima pavadinti gamtos stichijos metais. Vasarą ugniagesiai, draudimo atstovai, gyventojai skaičiavo staiga… Plačiau
2010-03-23

„IDEA Exchange 2010“ konferencija — kitoks mokymosi būdas

Jau kovo 27 dieną Vilniuje esančią Santaros vidurinę mokyklą net dviems dienoms „užvaldys“ jaunimas iš įvairių… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×