arrow-up.svg moon.svg

Laikas pamiršti apdulkėjusius skeletus ir suakmenėjusius pėdsakus

Daugiau nei prieš dešimtmetį Tim Haines sumanė sukurti stebuklą. Jis įkvėpė gyvybę priešistorinėms būtybėms, išnykusioms prieš 65 milijonus metų. Lapkričio 27 — 29 dienomis gigantiški dinozaurai įžengs į Vilniaus „Siemens“ areną.

Idėja apie „Pasivaikščiojimą su dinozaurais“ kilo 1996 metais. Tuo metu Tim Haines dirbdamas moksliniu TV prodiuseriu BBC, žinojo, kad norima kurti išsamų serialą apie paleontologiją. Buvo siekiama pritraukti plačiausią įmanomą auditoriją, o siužetą paversti gyvu reginiu. Nuo „Juros periodo parko“ pasirodymo, kuris tapo atskaitos tašku kuriant dinozaurus, buvo praėję vos keletas metų. Kaip teigia BBC serialo „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ autorius ir prodiuseris Tim Haines, iš pat pradžių buvo įsivaizduota, kad laidos siužetas bus gan paprastas: vakaro šviesa, mažas plėšrus paukštis bando pagauti laumžirgius — įprasta ir natūralu, tačiau ambicijos augo, vaizduotė plėtėsi.

BBC TV serialas „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ buvo kuriamas naudojant moderniausias technologijas. Kai kurios dinozaurų dalys buvo sukurtos, remiantis robotų kūrimo principu. Bendras dinozaurų vaizdas užbaigtas naudojant animaciją. Pasitelkus kompiuterinį modeliavimą buvo tiksliai atkurti dinozaurų raumenys, judesiai ir kt. Siekis sukurti serialą, užburiantį, gniaužiantį kvapą, informatyvų, leidžiantį pasinerti į patirtį, buvo įgyvendintas. Pirmą kartą šešios pusvalandžio trukmės laidos buvo parodytos 1999 metų spalį per BBC1 televizijos kanalą.

Tačiau BBC TV užmojai neapsiribojo vien televizija ir serialas „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ buvo perkeltas į realybę. Kaip turi atrodyti dinozaurai, kaip jie juda, kaip išsidėstę jų raumenys, kiek geba pasukti galvą ar uodegą, kaip tankiai plasnoja sparnais ir pan., jau buvo atskleista kuriant dokumentinį serialą. Užduotis — animaciją paversti tikrove.

Melburno dokų rajono dirbtuvėse, kuriose tilptų lėktuvas Boeing 747, dirbo apie 50 įvairių sričių specialistų. Didžiulis dėmesys buvo nukreiptas į vaikščiojimo sistemą (dinozaurai turėjo vienu metu judinti visus raumenis, kuriuos naudojo vaikščiojimui, bėgiojimui, skraidymui ir kt.), judėjimo kokybę (judėti milžinai turėjo laisvai ir natūraliai) bei dinozaurų svorį (siekiant sumažinti gigantų svorį bei taip užtikrinti nevaržomą jų judėjimą odai buvo pasirinkti lengvi, bet patvarūs audiniai). Taip pat itin svarbus buvo ir balansas.

Dinozaurai juda naudojant mechanizmą, kuris pritvirtinamas prie viso dinozauro-roboto skeleto. Mechanizmas panašus į nedidelę mašinėlę. Joje sėdi specialistas, kuris besinaudodamas vairalazde ir kitomis priemonėmis padeda dinozaurui judėti.

Naudojant kompiuterinę grafiką, įvairiausias novatoriškas technologijas buvo sukurtos realaus dydžio dinozaurų kūnų dalys. Kiekvienas raumuo atskirai sumontuotos ant dinozauro-roboto, pritvirtintas judėti padedantis mechanizmas, apvilkta oda ir štai… Po ilgų darbo mėnesių prisikėlė visa dinozaurų era…

Tai ne trimatis vaizdas ekrane, ne paroda, ne muziejus — tai natūraliai atrodančių, riaumojančių ir laisvai judančių dinozaurų pasirodymas. Šis keliaujantis švietimo, istorijos ir pramogų projektas yra gavęs THEA organizacijos, „Billboard“ (2008 metais) ir „Pollstar“ (2009 metais) apdovanojimus, įvertinančius aukščiausią meistriškumo lygį.

«

»

Kiti pranešimai

2014-10-03

Lietuvėms rūpi savirealizacija

Rugsėjo 25-26 dienomis daugiau nei 1000 moterų dalyvavo moterims skirtoje konferencijoje VEIKLI, kurios ... Read more →
2013-02-22

Kada dalintis informacija?

Tam, kad parašytas pranešimas spaudai, žinutė socialiniame tinkle ar kituose media kanaluose būtų ... Read more →
2016-06-20

AB „Lietuvos geležinkeliai“ rizikų valdymui – pažangi informacinė sistema

AB „Lietuvos geležinkeliai“ pradeda naudoti rizikos valdymo informacinę sistemą (RVIS), kuri ... Read more →
2011-04-22

Smegenims – augalinės kilmės riebalų rūgštys Omega

Ne vienas atliktas medicininis tyrimas konstatuoja, jog riebalų rūgštys Omega turi didelę įtaką ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×