arrow-up.svg moon.svg

Kauno Eglutę apšvies 2 kilometrų ilgio lempučių girlianda!

Kauno miesto eglutė antrus metus iš eilės sieks nustebinti pasaulį išskirtiniu grožiu. Šiemet miestiečiai galės džiaugtis trijų aukštų kalėdine eglute ir 2 kilometrų ilgio LED lempučių girlianda, kurios apšvietimą miestui jau antrus metus iš eilės dovanoja UAB „Energijos kodas”.

Miestiečiai grožėsis šokančiais angelais

Laikinosios sostinės Kalėdinė eglutė ir vėl bandys tapti gražiausia Lietuvoje, o ją kaip ir praėjusiais metais puošti padės UAB „Energijos kodas”, kurie šiemet miestui padės apšviesti 2 kilometrų lempučių girliandą , puošiančią eglutę.

Pasak įmonės elektros pardavimų projektų vadovė Justės Žegužauskaitės kalėdinės eglutės puošimas tampa visų mėgiama tradicija.

„Mums visada malonu prisidėti prie šios nuostabios šventės kūrimo ir padėti džiuginti miestiečius gražiausia eglute Lietuvoje, o gal net ir visame pasaulyje. Visgi pernai metais Kauno eglutė pateko net į Guinness rekordų knygą“, – sako J. Žegužauskaitė.

„Praėjusiais metais miestui padovanojome net 40 tūkstančių lempučių apšvietimą, tad šiais metais nusprendėme šią gražią tradiciją tęsti. Šiemet Rotušės aikštėje stovinčiai triaukštei eglutei, kuri bus apjuosta 2 kilometrų šilto LED lempučių girlianda, taip pat dovanosime apšvietimą”,- Kalėdine eglute džiaugėsi J. Žegužauskaitė.

Inėliu į miesto švenčių kūrimą džiaugėsi ir miesto meras: „Ši verslo iniciatyva yra labai sveikintina ir džiuginanti. Kaune dirbančių verslininkų indėlis į miesto puošimą ir kalėdinės nuotaikos kūrimą yra puikus privataus ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimo pavyzdys“, – tvirtino Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Vienas pagrindinių Rotušės aikštėje stovinčios eglės akcentų bus jos angelų šokis. Pasak Tekstilininkų ir dailininkų gildijos vadovės Jolantos Šmidtienės, eglutė nebus statiška, o kaip tik išsiskirs savo dinamika.

„Auksinė eglutė bus suformuota maždaug iš 30 natūralių eglučių, nes užauginti natūralią 15 metrų aukščio eglę prireiktų apie 80 metų, todėl šiemet nusprendėme patausoti mūsų gražuoles ir panaudoti mažesnes eglutes. Tačiau šiųmetė eglė bus mobili, judanti su 8 didesniais nei 2 metrų šokančiais angelais, kuriuos sukūrė Kauno menininkai, ir apie 40 tūkst. natūralių sudžiovintų bei aukso spalva nudažytų kankorėžių ”, – pasakoja menininkė.

Dar vienu eglutės akcentų taps kalvio kuriama jos viršūnė. „Eglutės viršūnės idėja – žvaigždė saulė. Ji kalama lietuviška stilistika, su gyvatomis ir, žinoma, stilizuota per menininko prizmę.”, – sako J. Šmidtienė.

Pirmajame eglutės aukšte, kaip ir praėjusiais metais stovės suoliukai, ant kurių prisėdus bus galima pasiklausyti muzikos ir palikti parašytus šventinius sveikinimus. Prie šio kalėdinio projekto dirba net 20 savanorių, kurie nori prisidėti prie kalėdinės šventės kūrimo.

Eglutę įžiebs gruodžio 1 –ąją

Kauniečiai ir miesto svečiai šventinės eglutės puošimą galėjo stebėti net 5 dienas nuo lapkričio 26 dienos.

Prie Kauno eglutės Rotušės aikštėje įsikurs kalėdinis miestelis, vyks šventinė mugė, o miesto aikštėje stovintys medžiai nusidažys auksine spalva.

Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė „Šokanti auksinė Kalėdų eglė“ įvyks šeštadienį, gruodžio 1 –ąją, 17 valandą, kur visus susirinkusius savo pasirodymais net keturiose scenose, išdėstytose aplink eglutę, džiugins auksiniai Lietuvos balsai: Egidijus Bavikinas, Andrius Apšega ir operos primadona prof. Sabina Martinaitytė. Taip pat galima bus pasigėrėti solistu iš Norvegijos Stein Skjervold, Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kameriniu choru „Cantate Domino“.

Šventės dalyvius savo pasirodymais džiugins Kauno Pantomimos teatro aktoriai, šiuolaikinio cirko trupės ,,AntiGravitacija“ šviesų žonglieriai, akrobatai, fakyrai.

Taip pat sulauksime Kalėdų Senelio bei Kauno ir Vestfoldo miestų merų sveikinimų, o vakarą vainikuos įspūdingas eglutės įžiebimas ir šventiniai fejerverkai.

«

»

Kiti pranešimai

2018-07-03

Europinėje ekspedicijoje dalyvaujančių lietuvių tikslas – parodyti, kad galima keliauti neteršiant gamtos

Liepos 5 d. Vilniuje, prekybos centre „Ozas“, vyks oficialus Europinės ekspedicijos „Eneloop expedition ... Read more →
2010-02-24

„Medžiotojų žiemos šventė 2010“ ATŠAUKIAMA

„Medžiotojų žiemos šventė 2010“ dėl netinkamų oro sąlygų ATŠAUKIAMA. Renginys turėjo vykti ... Read more →
2009-11-24

Kieno nešvarios rankos rausiasi po mūsų asmens duomenis?

2009 m. lapkričio 18 d. Kauno miesto Ekonominių nusikaltimų tyrimų tarnyba kartu su Lietuvos kriminalinės ... Read more →
2011-08-18

Eksportas didėjo 10 proc.

2011 metų I pusmetį vandens gamintoja „Druskininkų Rasa“ eksportą padidino beveik 10 proc. Per ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×