arrow-up.svg moon.svg

KTU pirmieji Lietuvoje įsidiegė mikromokėjimų sistemą

Daugiafunkcinė mikromokėjimų sistema, veikianti NFC technologijos pagrindu ir žengianti pirmus žingsnius Europoje, kelią į nuolat naujovių reikalaujančią rinką skinasi Lietuvoje. Pažangiu atsiskaitymo būdu už smulkius pirkinius ar paslaugas jau gali naudotis ir Kauno studentai. KTU studentų miestelyje veikia 11 skirtingų paslaugos „Tapsis“ atsiskaitymo vietų, teikiančių kopijavimo, spausdinimo bei maitinimo paslaugas. 

Alternatyva monetoms ir galybei kortelių

Šiuolaikinis gyvenimo tempas ir vis didėjantis poreikis novatoriškiems sprendimams ir technologijoms, palengvinančioms kasdienę skubančių žmonių buitį, reikalauja pasitelkti vis pažangesnes priemones. Nuolat skubantis akademinis jaunimas jau turi galimybę naudotis mikromokėjimų paslauga „Tapsis“, leidžiančia atsiskaityti už smulkius pirkinius ar paslaugas tiesiog toje vietoje, kurioje ir verda studentiškas gyvenimas. Besinaudojantiems „Tapsis“ paslauga, nereikės ieškoti monetų ar nešiotis gausybės kortelių – vienas LSP su jame integruota NFC technologija leidžia vykdyti atsiskaitymus mažomis sumomis bei yra bilietų į kiną, teatrą, renginius rezervavimo, įsigijimo ir laikymo sistema.

„Pažymėjimas galioja visoms teikiamoms paslaugoms: vartotojui nereikia įsigyti nei elektroninio viešojo transporto bilieto, nei papildomų kortelių ar kitų priedėlių, palaikančių NFC technologiją. Atsižvelgiant į skirtingus vartotojų poreikius, „Tapsis“ kortele gali būti ir raktų pakabukas, ir telefonas, palaikantis NFC technologiją“, – pasakoja paslaugos projektą koordinuojančios UAB „E-verslo klasteris“ vadovas Albinas Bačiliūnas.

KTU studentų miestelyje – Elektronikos, Dizaino, Chemijos bei Statybos fakultetuose įsikūrusios „Tapsis“ atsiskaitymo vietos tenkina kasdienius studentų poreikius ir suteikia galimybę sumokėti už kopijavimo, spausdinimo paslaugas. O valgyklose įrengti modernūs kasos aparatai, nuo priglausto LPS nuskaičiuojantys sumą, skirtą sumokėti už maistą, leidžia taupyti pertraukoms skirtą laiką.

Besidomintiems sąskaitos likučiu ar norintiems ją papildyti, Elektronikos fakulteto fojė įrengtas „Tapsis“ mokomatas, kuriame be kitų funkcijų, dar galima ir užregistruoti naują LSP ar kitą „Tapsis“ kortelę. Ja gali būti ir raktų pakabukas, kurį galima įsigyti „Copy1“ prekybos vietose, ir elektroninis transporto bilietas.

Vartotojų duomenys saugūs

Nuogąstavimus dėl sistemos saugumo išsklaido UAB „E-verslo klasteris“ vadovas. Paklaustas, ar studentų duomenys yra saugūs, jis patikina, kad „Tapsis“ yra saugus:

„Visa informacija yra laikoma mikromokėjimų sistemos serveriuose. Studentas, prisijungęs svetainėje www.tapsis.lt, galės valdyti savo sąskaitą, matyti atliktus atsiskaitymus, gauti ataskaitas apie vykdytas operacijas. Visi šie duomenys saugomi ne kortelėse, o serveriuose, kas užtikrina, jog pametus LSP niekas negalės pasinaudoti studento duomenimis“, – teigia dr. Albinas Bačiliūnas ir pabrėžia, kad pametus pažymėjimą ir apie tai pranešus nurodytu telefonu, paslauga „Tapsis“ yra blokuojama, visi duomenys perkeliami – o sąskaita neprarandama.

„Tapsis“ paslaugos naudotojo kortelėje esantys pinigai yra saugūs. Be to, neturint grynųjų, nereikia ieškoti bankomato, kuris dažniausiai išduoda tik stambesnio nominalo kupiūras, ir taip išvengti pinigų keitimo norint atsiskaityti mažesnėmis sumomis.

«

»

Kiti pranešimai

2012-01-17

Prievarta, dvokas ir kitos tamsios blakių gyvenimo detalės

Per didžiąsias metų šventes žmonės šurmuliuoja ne tik prekybos centruose, kavinėse bei restoranuose, ... Read more →

2015-06-17

Ką daryti dingus siuntai?

Kad ir kaip nenorime, siuntos kartais dingsta. Remiantis ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, ... Read more →

2011-11-10

Etikečių ir pakuotės gamintoja UAB „Aurika“ 2012-uosius pasitiks gerokai išaugusi

UAB „Aurika“, užsiimanti fleksografine etikečių ir pakuotės spauda, nuolat orientuojasi į novatoriškų ... Read more →

2015-06-09

Vilkyčiuose – Europos automobilių kroso čempionato repeticija

Savaitgalį, birželio 6-7 dienomis, Vilkyčiuose rinkosi automobilių kroso gerbėjai, kurie turėjo ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×