arrow-up.svg moon.svg

Sutaupyti pinigai už elektros energiją gali grįžti 240 pakuočių biuro popieriaus ar 2000 litrų geriamo vandens

Elektros pagaminimo kainai nuolat svyruojant, kaštų planavimą tampa vis sudėtingiau valdyti. Nekontroliuojamo elektros kainų svyravimo galima išvengti pasirinkus nepriklausomą elektros energijos teikėją, kuris vartotojams garantuoja pastovią elektros energijos kainą, o sutaupytas lėšas paskirstyti kitiems kaštams padengti. 

Už sutaupytus pinigus – iki 240 biuro popieriaus pakuočių

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas sutartį pasirašiusiam vartotojui įsipareigoja tiekti elektros energiją už joje numatytą kainą ir užtikrina, jog ji nesikeis visą sutarties terminą nepaisant energetikos rinkoje vykstančių pokyčių. Pasitelkusi mokyklos, prilygstančios vidutinei įmonei pavyzdį, UAB „Energijos kodas“ projektų koordinatorė Edita Škut paaiškina, kiek įmonės galėtų sutaupyti, jei elektrą joms tiektų nepriklausomas elektros tiekėjas. „Mokyklos elektros suvartojimas priklauso nuo jos dydžio, tačiau jei imtume mokyklą, kuri per metus suvartoja 40 – 50 tūkst. kWh elektros, pasirinkusi nepriklausomą elektros energijos teikėją ši mokykla per metus sutaupytų apie 1000 Lt. Mokyklos, per metus suvartojančios 150 – 180 tūkst. kWh elektros sutaupytų iki 3600 Lt. Tai tikrai ženkli suma, kurią pavertus vadovėliais ar pratybų sąsiuviniais būtų galima aprūpinti daugiau nei 10 klasių, o įmonės už sutaupytus pinigus galėtų įsigyti 240 biuro popieriaus pakuočių ar daugiau nei 2000 litrų geriamo vandens“, – skaičiuoja projektų koordinatorė.

Įmonių, pasirinkusių NEET skaičius sparčiai auga

Nuo 2012 metų sausio 1 d. prasidėjo trečiasis Lietuvos elektros rinkos liberalizavimo etapas. Vartotojai, kurių maksimali leistinoji prisijungimo prie tinklo galia yra 30 kW ir didesnė, nebegali įsigyti elektros Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos reguliuojama kaina – jie privalo pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Skaičiuojama, kad į laisvą rinką turėjo įsilieti kiek daugiau nei 20 tūkst. įmonių – daugiausia smulkus ir vidutinis verslas. AB „Lesto“ pateiktais duomenimis iš jų nepriklausomą elektros energijos tiekėją pasirinko kiek daugiau nei 9000 vartotojų. Pasirinkusieji nepriklausomą elektros energijos tiekėją lieka apsaugoti nuo nenumatytų elektros energijos kainų šuolių, kuriuos tiesiogiai įtakoja pasaulinės energetikos rinkos sukrėtimai. „Šiuo metu UAB „Energijos kodas“ kaina už kilovatvalandę yra apie 1,5 – 2 centus mažesnė nei skirstomųjų tinklų operatoriaus AB „Lesto“ sausio mėnesio elektros kaina, į kurią įskaičiuotas ir visuomeninio tiekimo paslaugos mokestis. Nepriklausomas elektros teikėjas šio mokesčio, kuris sudaro 0,0037 Lt už 1 kWh, netaiko“, – teigia Edita Škut. Bendrovės projektų koordinatorė taip pat atskleidžia, jog remiantis AB „Lesto“ pateiktais duomenimis nuo 2010 metų liberalizavus elektros energijos rinką, skirtingais etapais nepriklausomą elektros energijos tiekėją pasirinko daugiau nei 50 % laisvųjų vartotojų:

– Iš 1700 vartotojų, kurių leistinoji galia yra 400 kW ir daugiau, nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko 1413.

– Iš 8600 vartotojų, kurių leistinoji galia yra 100 kW ir daugiau – 5470 vartotojų.

– Iš vartotojų su 30 kW ir didesne leistinąją galia, kurių Lietuvoje priskaičiuojama 21900, nepriklausomą elektros energijos tiekėją pasirinko 9118 vartotojų.

Besirenkantiems elektros energijos teikėją, svarbu žinoti, jog vartotojas pasirinkęs nepriklausomą tiekėją vietoje vienos sutarties ir sąskaitos už elektrą, gaus dvi: aktyviąją elektrą vartotojas pirks ir už ją mokės pasirinktam nepriklausomam tiekėjui, o už šios elektros persiuntimą (transportavimą) bei susijusius mokesčius ir toliau mokės bendrovei „Lesto“. Galutiniam rezultate sudėjus abi sąskaitas vartojas gaus pigenę kainą, nei visą elektrą būtų pirkęs iš skirstomųjų tinklų operatoriaus.

«

»

Kiti pranešimai

2013-11-06

Pirmoji FIA akademijos stovykla – Edinburge

Laimėjęs tarptautinės automobilių asociacijos (FIA) jaunųjų lenktynininkų akademijos atranką ... Read more →
2011-09-09

Kas yra SEO?

Dažnai, bendraudami su klientais, sulaukiame klausimo, ir kas gi yra tas SEO? Pateikiame trumpą, bet ... Read more →
2016-04-20

Paskirtas NGPA direktorius

 2015-ųjų gruodžio pabaigoje įkurtos Nacionalinės gynybos pramonės asociacijos (NGPA) direktoriumi ... Read more →
2011-12-13

Kad skruzdėlės nepavogtų Kalėdų

Artėjančios didžiausios metų šventės vis labiau įsuka į malonių rūpesčių verpetą. Intensyviai ... Read more →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×