arrow-up.svg moon.svg

Maisto papildų tyrimas: greipfrutų sėklų ekstraktas – ne tik kartus vanduo

Greipfrutų sėklų ekstraktas yra ne tik kartus vanduo, teigia farmacijos specialistai. Vokietijos laboratorijoje „Fresenius institut” buvo atlikti tyrimai, kurie nustatė Lietuvos rinkoje esančių greipfrutų sėklų ekstrakto maisto papildų cheminę sudėtį. Vieną iš priežasčių, kodėl buvo atliekamas tyrimas, farmacijos specialistai įvardija siekį informuoti vartotojus apie įsigyjamus produktus, jų sudėtį, kadangi kai kurių greipfrutų sėklų ekstrakto gamintojai preparato etiketėje cheminės sudėties tiesiog neskelbia.

Farmacijos specialistai, norėdami įrodyti savo hipotezę, jog greipfrutų sėklų ekstraktas nėra vien tik gelsvos spalvos skystis, turintis šiek tiek kartų skonį, atliko Lietuvoje platinamų maisto papildų „CitroPlus” ir „Citrosept” cheminės sudėties tyrimus. Vienas iš pagrindinių rodiklių – bioflavonoidų kiekis. Bioflavonoidai kaupiasi daugiausia vaisių ir daržovių sėklose bei žievelėse. Kaip ir vitaminai, flavonoidai dalyvauja organizmo metabolizmo procesuose. Jie tarsi natūralus organizmo pagalbininkas, ypač reikalingas esant nepalankiems orams, nepakankamai mitybai, nusilpus organizmui, siaučiant virusams, esant peršalimui ar sergant aplinkiniams. Kuo didesnė bioflavonoidų koncentracija, tuo efektyvesnis maisto papildo poveikis.

Atliktų tyrimų metu paaiškėjo, jog greipfrutų sėklų ekstraktas „CitroPlus” savo sudėtyje turi 600 mg / 100 ml bioflavonoidų (specialistų rekomenduojama koncentracija). Maisto papildo „Citrosept” sudėtyje yra 400 mg / 100 ml bioflavonoidų (šio preparato etiketėje bioflavonoidų kiekis nėra nurodomas).

Veiksmingumas, saugumas ir kokybė – pagrindinės preparatų savybės, kurias privalo užtikrinti gamintojas. Kaip matyti iš atliktų tyrimų, ne visi gamintojai vadovaujasi medikų, mokslininkų rekomendacijomis, tyrimų išvadomis ir kt. Tad vartotojai, siekdami stiprinti savo sveikatą, turi būti atidūs renkantis maisto papildus. Perkant greipfrutų sėklų ekstraktą, rekomenduojama rinktis produktą, kuriame aiškiai nurodyta bioflavonoidų koncentracija, kadangi būtent ši veiklioji medžiaga lemia imunostimuliuojamąjį, antioksidacinį poveikį.

«

»

Kiti pranešimai

2012-04-04

Už elektros energiją permokame iki 4 centų

Elektros energijos vartotojai, kurie vis dar nepasirinko nepriklausomo elektros energijos tiekėjo ir ... Skaityti daugiau →

2015-04-02

LASF prezidentas pagerbė kadenciją baigusią Tarybą

Prieš kelias dienas Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidento rinkimuose laimėjęs ... Skaityti daugiau →

2013-03-27

Ar Europa perka Lietuvių dizaino įmonių paslaugas?

Versle „outsourcing’as“ arba užsakomųjų paslaugų pardavimas nėra naujiena, tačiau Lietuvoje ... Skaityti daugiau →

2012-01-12

Grėsmingas sustyguotos šeimos dienotvarkės priešas

Dažnas lietuvis besididžiuodamas prieš svečių šalių gyventojus pasidžiaugia galimybe mėgautis ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×