LASF generaliniu sekretoriumi tapo Tomas Digaitis
Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) atvertė naują istorijos lapą ir pradėjo atsinaujinimo ... Skaityti daugiau →
Įsibėgėjus vasarai ir vis daugiau žmonių plūstant prie jūros, nekilnojamojo turto ekspertai teigia, jog šiais metais būstų paklausa pajūryje, lyginant su krizės laikotarpiu, išaugo kone dvigubai.
Ką renkasi ir kiek išleidžia poilsiautojai
Nedidelio ploto racionalūs butai – dažniausias poilsiautojų pasirinkimas Lietuvoje. Taip tvirtina nekilnojamojo turto agentūros „011“ vadovas Mantas Jaruševičius.
„Įsigydami būstą atostogoms žmonės nori, kad jis būtų nedidelis, įrengtas, su visais buityje reikalingais daiktais, kartais netgi tokiomis smulkmenomis kaip plaukų džiovintuvas ar virdulys. Kalbant apie apdailą – pajūryje parduodama labai mažai butų, kurie būtų ne visiškai įrengti. Žinoma, minimalūs komunaliniai mokesčiai žiemos laikotarpiu taip pat yra tarp svarbiausiųjų prioritetų renkantis būstą.“ – teigia M. Jaruševičius.
„Ne mažiau svarbus prioritetas yra kaina. Būstą perkantys poilsiautojai paprastai pasirengę už jį sumokėti 100 – 200 tūkstančius litų. Tiksli kaina priklauso nuo būsto ploto ir vietos, kurioje jis pastatytas.“ – tvirtina NT brokeris.
M. Jaruševičius paneigia stereotipą apie nekilnojamojo turto kainų augimą vasaros sezono metu. Tai laikas, kai ženkliai padidėja nekilnojamojo turto pasiūla, nes šaltuoju metų laiku dauguma vystytojų stengiasi paruošti ir įrengti kuo daugiau objektų, kad vasarą būtų kuo sudominti gausiai kurortus užplūstančius poilsiautojus.
Perspektyvi investicija
Anot NT agentūros „011“ vadovo, nuosavybės įsigijimas pajūryje, taip pat trumpalaikė nuoma, gali tapti ne tik laisvalaikio pramoga, bet ir verslo šaltiniu.
„Nusipirkus būstą pajūryje galima taip susiplanuoti laiką, jog panaudojus būstą savo atostogoms, likusį sezoną galite jį išnuomoti kitiems poilsiautojams. Taip vieno sezono metu galima uždirbti 5 – 15 tūkstančių litų. Nusprendus investuoti į nekilnojamą turtą pajūryje, racionaliausia rinktis visiškai įrengtą pastatą. Objektai be apdailos – pigesni, tačiau jų įrengimas neretai kainuoja tik šiek tiek mažiau, nei pats butas.“
Pasak pašnekovo, priešingai šiuo metu populiariai nuomonei, užsieniečių investicijos į ekonominės klasės nekilnojamąjį turtą Lietuvos pajūryje nėra labai dažnos, nebent pirkėjus sieja artimesni ryšiai su mūsų šalimi: čia gyvena giminaičiai, tai – sutuoktinio gimtinė ir pan. Paprastai užsieniečiai (didžioji dalis jų – iš Rusijos bei Baltarusijos) pageidauja prabangių būstų.
Populiarėja europietiški standartai
Nekilnojamo turto specialisto teigimu, pajūryje parduodamus būstus galima suklasifikuoti į tris kategorijas:
„Lietuvą pasiekia ir vis daugiau vakarietiškų tendencijų. Stengiantis patenkinti visus klientų poreikius, atsiranda nekilnojamojo turto su pramogų zonomis vaikams ir suaugusiems, saunomis, biliardo stalais. Rūpinamasi, kad nedžiuginant lietuviškiems orams – lietingomis ar šaltomis dienomis, būtų galima turiningai praleisti laisvalaikį namuose.“ – sako NT specialistas.
Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) atvertė naują istorijos lapą ir pradėjo atsinaujinimo ... Skaityti daugiau →
Praktika yra pirmoji svarbi stotelė jauno žmogaus karjeros kelyje, todėl itin svarbu atidžiai pasirinkti ... Skaityti daugiau →
Komunikacijos rinkai Lietuvoje skaičiuojant dvidešimtmetį, integruotos komunikacijos kompanija „Visetas” ... Skaityti daugiau →
2016-aisiais Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) vienas iš svarbiausių prioritetų tapo ... Skaityti daugiau →