arrow-up.svg moon.svg

Skundų dėl greitųjų vartojimo kreditų negauta

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTA) pranešė, jog šių metų pusmetį negautas nei vienas nusiskundimas dėl Lietuvos greitųjų vartojimo kreditų asociacijos (LGVKA) narių.

Šiuo metu asociacijai priklauso daugiau nei pusė Lietuvoje įsteigtų greitųjų vartojimo kreditų bendrovių. Dėl jų šį pusmetį nebuvo gautas nei vienas skundas iš vartotojų. „Šiais metais nusiskundimų dėl LGVKA priklausančių kompanijų veiklos negavome. Praeitais metais buvo pateiktas tik vienas skundas. Tikėtina, jis išspręstas taikiai”, — tvirtino VVTA Finansinių paslaugų priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Toma Stašaitytė.

Savireguliacija, griežtos, aiškiai nustatytos taisyklės, pasak LGVKA direktorės Kristinos Nemaniūtės, — priemonės padedančios užtikrinti, kad vartotojų teisės nebūtų pažeistos. „Asociacijos tikslas — reguliuoti LGVKA narių veiklą, prižiūrėti, jog visi LGVKA nariai griežtai laikytųsi Etikos kodekso, kuriame yra apibrėžti veiklos ir elgesio principai, siekiant efektyvaus, skaidraus, sąžiningo greitųjų vartojimo kreditų veiklos vystymo bei plėtojimo. Tai padeda užtikrinti, jog vartotojams būtų suteiktos profesionalios paslaugos”, — pabrėžė LGVKA direktorė.

Efektyvia LGVKA savireguliacijos priemone tampa ir glaudus bendradarbiavimas su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Valstybine duomenų apsaugos inspekcija bei kitomis Lietuvos Respublikos institucijomis. Kaip teigė Kristina Nemaniūtė, bendravimas su valstybinėmis institucijomis, visuomenės švietimas apie greituosius vartojimo kreditus — tai būdas užkirsti kelią pažeidimams: užtikrinti asmens duomenų apsaugą, vartotojų teises, tinkamą ir profesionalų verslo bei klientų mokumo rizikos valdymą, ugdyti atsakingą klientą.

«

»

Kiti pranešimai

2014-05-22

Kaune veikia paroda istorijos gerbėjams – „Leičiai“

„Kauno Hanza dienos 2014“ metu duris atvėrė visą mėnesį veiksianti komiksų vizualizacijų paroda ... Skaityti daugiau →

2016-06-20

AB „Lietuvos geležinkeliai“ rizikų valdymui – pažangi informacinė sistema

AB „Lietuvos geležinkeliai” pradeda naudoti rizikos valdymo informacinę sistemą (RVIS), kuri ... Skaityti daugiau →

2014-10-17

Socialinės medijos ir mobilieji telefonai – raktas padėsiantis per šventes parduoti daugiau

Liko du mėnesiai iki didžiųjų švenčių. Po truputį kiekvienas imsime galvoti apie dovanas, spręsime, ... Skaityti daugiau →

2013-08-09

Pasaulis, kuriame gyvename (3) : Makdonaldizacija

Šį kartą – straipsnis susijęs su maistu, tačiau ne apie jį.  Skaitykite, kaip gigantas McDonald‘as ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×