arrow-up.svg moon.svg

Vanduo gerina fiziologines funkcijas

60–70 proc. žmogaus organizmo sudaro vanduo, padedantis palaikyti pastovią druskų apykaitą, palengvinti virškinimą, įsisavinti maisto medžiagas, pašalinti iš organizmo medžiagų apykaitos produktus. Nuolat girdime medikų raginimus per dieną išgerti apie 2 litrus vandens, ir kuo gi tas vanduo toks ypatingas?

Natrio ir chloro turinis vanduo tinkamas tik sveikiems

Pasirodo, vandens poveikis organizmui priklauso nuo to, kokios mineralinės medžiagos vandenyje vyrauja. Kaip teigia vandens gamintojos „Druskininkų Rasa” specialistas, pavyzdžiui, daug natrio ir chloro turintis natūralus mineralinis vanduo skatina virškinimą, malšina lėtinį gastritą, skatina skrandį išskirti daugiau sulčių, išplauna kenksmingas medžiagas. Tačiau gydytojai perspėja, kad natrio ir chloro turinis vanduo yra tinkamas tik sveikiems žmonėms. Jo turėtų vengti žmonės, sergantys inkstų ligomis, turintys padidėjusį kraujospūdį. Jei pažeistos kepenys, sutrikusi tulžies pūslės veikla, tinka vartoti sulfatinį vandenį.

Kalcis – nervų sistemai, magnis – širdies darbui

Natūraliame mineraliniame vandenyje aptinkamos medžiagos kalcis ir magnis taip pat gyvybiškai svarbios mūsų organizmui. Pasak medicinos specialistų, kalcis yra būtinas nervų sistemai, kraujo krešėjimo procesams. Be to, šis mikroelementas veikia kapiliarų bei ląstelių membranų pralaidumą, kai kurių fermentų aktyvumą ląstelėse, angliavandenių, riebalų ir baltymų apykaitą.

„Itin svarbu užtikrinti reikiamą kalcio kiekį augančiam organizmui. Taip pat šio mikroelemento poreikis padidėja nėštumo, žindymo laikotarpiu bei moterims po menopauzės”, – teigia specialistas.

Kalbant apie magnio reikšmę žmogaus organizmui, jis itin svarbus širdies darbui. Magnis užtikrina elektrinį širdies laidumą. Jei organizmui ima trūkti šios medžiagos, atsiranda tikimybė vystytis raumenų ir nervų dirglumui, gali sulėtėti augimas, atsirasti blyškumas, silpnumas. Šie negalavimai dažniausiai pasireiškia vaikams, kadangi magnio trūkumas gali atsirasti ir dėl to, kad per mažai valgoma vaisių bei daržovių. Magnio trūkumas labiausiai jaučiamas žiemą ir pavasarį, todėl medikai perspėja, kad magnio nepakankamas kiekis turi būti kompensuojamas vartojant kitus maisto produktus.

Vanduo turi būti gamtiškai švarus

Renkantis vandenį, rekomenduojama atsižvelgti į tai, kiek jis švarus, kokia kalcio, magnio, natrio, chloro, kalio, bikarbonatų ir sulfatų koncentracija. Medicinos specialistai tikina, kad vanduo turi būti gerai apsaugotas nuo pašalinio poveikio, gamtiškai švarus, pasižymintis pastovia chemine sudėtimi (apie 1500 g/l sausųjų liekanų). Būtent toks vanduo lemia teigiamą poveikį žmogaus organizmo fiziologinėms funkcijoms.

«

»

Kiti pranešimai

2016-02-25

Tikroji priežastis, kodėl mes perkame vandenį buteliukuose.

Sveikata ir sveikas gyvenimo būdas šiuo metu yra labai populiarūs raktažodžiai. 2014 metų pabaigoje, ... Skaityti daugiau →

2009-12-22

„Požeminiai darbai” trečią kartą pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės” apdovanojimą

Lietuvos pramoninkų konfederacija gruodžio 16 dieną paskelbė „Sėkmingai dirbančios įmonės ... Skaityti daugiau →

2011-12-13

Kad skruzdėlės nepavogtų Kalėdų

Artėjančios didžiausios metų šventės vis labiau įsuka į malonių rūpesčių verpetą. Intensyviai ... Skaityti daugiau →

2010-09-08

„Elsis biuro sistemos” keičia pavadinimą

Informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių grupei „Elsis” priklausanti kompanija ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×