arrow-up.svg moon.svg

Kaune statomi butai – emigrantų dėmesio objektas

Kaune kylant vis daugiau nekilnojamojo turto objektų, brokeriai pastebi, jog stiprėja tendencija – emigrantų susidomėjimas nauju nekilnojamuoju turtu. Vis daugiau iš svečių šalių grįžtančių lietuvių nori įsikurti savo įsigytuose būstuose.

Visoje šalyje veiklą vykdančios nekilnojamojo turto (NT) agentūros „Capital“ atstovės Skaistės Jatautienės teigimu, šiemet užsienyje gyvenantys lietuviai ėmė sparčiai investuoti į nekilnojamąjį turtą Kaune.

„Manau, kad daug emigrantų mato savo ateitį Lietuvoje, todėl šiuo metu sulaukiame tikrai didelio jų susidomėjimo nekilnojamuoju turtu Kaune. Žinoma, yra dalis užsienyje gyvenančių žmonių, kurie dėl aktyvios nuomos rinkos nekilnojamąjį turtą laiko puikia investicija“, – sako NT brokerė.

Pasak S. Jatautienės, emigrantai dažniausiai ieško pilnai įrengtų būstų arba renkasi nekilnojamojo turto projektus, kurių vystytojai siūlo galimybę būstus įrengti pilnai. Taip pat žymiai populiaresni jau baigti statyti projektai.

„Taip vadinamus, „iš popieriaus“ teikiamus pasiūlymus, perka tik labai maža dalis žmonių, dauguma laukia, kol pastatai bus pilnai ar dalinai baigti. Negana to, norėdami išvengti problemų, emigrantai sutinka sumokėti netgi šiek tiek daugiau, jeigu siūlomas nekilnojamasis turtas yra įrengtas ir sutvarkytas, reikalingi tik baldai ir keli individualūs dekoro sprendimai. Ypač didelis dėmesys skiriamas infrastruktūrai, esančiai aplink nekilnojamąjį turtą – mokymosi įstaigoms, prekybos centrams, susisiekimui“, – faktus pateikia  „Capital“ brokerė.

S. Jatautienės teiginius papildo UAB „Miesto renesansas“, Šančių mikrorajone šiuo metu statančio „Juozapavičiaus 13“ kvartalą,  vadovas Valdas Eidukas.

„Apie 30 procentų klientų, besidominčių „Juozapavičiaus 13“ projektu, yra emigrantai. Bendraudami nuolat girdime, jog jiems itin patrauklu tai, jog kvartalo erdvėje įsikurs vaikų darželis, mokykla, prekybos centras, komercinės patalpos. Taip pat didelė dalis pirkėjų kreipiasi norėdami suorganizuoti susitikimus su jų artimaisiais, atvykstančiais apžiūrėti šiuo metu statomo kvartalo. Ypač daug dėmesio sulaukia mažo ploto  butai, kurių statybos darbai neseniai prasidėjo“, – sako V. Eidukas.

Kalbėdama apie NT kainas S. Jatautienė nurodo, jog didelė dalis emigrantų NT perka pasinaudodami sukauptomis santaupomis, o išduodamų paskolų suma vidutiniškai yra apie 70 000 Eur. Negana to, NT pirkėjai vis dažniau renkasi brangesnius, tačiau naujos statybos būstus.

Kaune tradiciškai populiariausi išlieka 1-2 kambarių butai, Centre daugiausiai dėmesio sulaukia 3-4 kambarių objektai. Populiariausi išlieka arti/aplink miesto centrą esantys rajonai, su išvystyta infrastruktūra, lengvai pasiekiami visuomeniniu transportu.

«

»

Kiti pranešimai

2013-01-11

Elektroninį paštą pakeis socialiniai tinklai?

Vis dar nostalgiškai kalbame, kaip smagu būdavo gauti paprastą popierinį laišką ir skaityti jame rašalu įspaustą… Plačiau
2013-07-26

Kaip pasikeitė būstų standartai per dešimtmetį?

Kiekvienas būsto ieško pagal savo poreikius, tačiau daugelis atsižvelgia ir į visuomenėje įsitvirtinusius stereotipus, ko reikia… Plačiau
2015-09-01

Laukiama permainų „Nemuno žiede“

Vienintelės Lietuvos žiedinių lenktynių trasos, „Nemuno žiedo“, itin sudėtinga situacija paskatino susiburti auto-motosporto bendruomenę ir ieškoti… Plačiau
2015-08-10

Kaip priversti socialinius tinklus dirbti Jums?

Šiomis dienomis didžioji dalis įmonių turi savo „Facebook“, „Twitter“ ir „LinkedIn“ paskyras, kurios leidžia lengviau komunikuoti… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×