arrow-up.svg moon.svg

Projektas Leningrado atominėje elektrinėje įvykdytas sėkmingai

Lietuvoje ir Baltijos šalyse vienai iš didžiausių ITT ir elektroninių inžinerinių sistemų įmonių grupei „Elsis“ priklausančios bendrovės „Elsis“ ir „Elsis PRO“ Leningrado atominėje elektrinėje įdiegė kietųjų radioaktyvių atliekų registravimo informacinę sistemą, kuri suteikia galimybę operatyviai ir efektyviai valdyti visą sudėtingą radioaktyvių atliekų surinkimo, perdirbimo ir saugojimo procesą.

2009 metų pabaigoje bendrovės „Elsis“ ir „Elsis PRO“ sėkmingai baigė diegti kietųjų radioaktyvių atliekų registravimo programinę sistemą Leningrado atominėje elektrinėje. Šios sudėtingos sistemos funkcija — registruoti ir kaupti visą informaciją apie kietąsias radioaktyvias atliekas (išskyrus panaudotą branduolinį kurą), susidarančias technologinio proceso metu. „Radioaktyvių atliekų tvarkymas yra labai sudėtingas ir ilgas procesas, prasidedantis nuo atliekų surinkimo iš gamybos vietų, kaupimo ir rūšiavimo specialiose aikštelėse, dalies atliekų perdirbimo ir saugaus palaidojimo poligonuose arba saugojimo specialiai įrengtose saugyklose. Viso proceso metu itin svarbu kaupti kuo išsamesnę informaciją apie atliekas bei jų parametrus, kad būtų užtikrintas saugumas žmonėms ir aplinkai. Sukurta ir įdiegta informacinė sistema suteikia galimybę labai tiksliai įvertinti esamą situaciją, operatyviai ir efektyviai valdyti visą radioaktyvių atliekų tvarkymo procesą“, — tvirtina bendrovės „Elsis“ verslo plėtros direktorius ir projekto vadovas Vytautas Mielkus.

„Džiaugiamės, kad sudėtingo projekto metu turėjome galimybę realizuoti savo gebėjimus, žinias bei patirtį. Atominėje elektrinėje įdiegėme informacinę sistemą, kurios išskirtinis bruožas — atliekų saugyklų vizualizacijos posistemė, leidžianti vartotojui matyti trimatį atskirų saugyklos sekcijų, kuriuose laikomi konteineriai su atliekomis, vaizdą. Naudojantis sistema lengva rasti, parinkti bei, esant poreikiui, pakeisti atliekų saugojimo vietą ir užkirsti kelią žalą darantiems veiksmams“, — teigia Vytautas Mielkus.

Vienas iš projekto finansuotojo reikalavimų — informacinė sistema turi vadovautis tarptautiniais standartais, taikomais radioaktyvių atliekų surinkimo, perdirbimo ir saugojimo proceso metu. Pasak bendrovės „Elsis“ verslo plėtros direktoriaus, programinė įranga sukurta, remiantis Oracle duomenų baze, Java bei interneto (web) technologijomis.

Nuo 2007 iki 2009 metų Rusijos Federacijos Leningrado srityje buvo įgyvendinama radioaktyvių atliekų tvarkymo programa, kurią vykdė Švedijos radiacinės saugos inspekcija kartu su koncernu „Energoatom“. Kietųjų radioaktyvių atliekų registravimo informacinė sistema — dalis visos programos, kurią finansavo Švedijos vyriausybė. „Švedijos vyriausybė skiria ypatingą dėmesį tinkamam ir šiuolaikiškam radioaktyvių atliekų tvarkymui, užtikrinančiam, kad visi asmenys, aplinka būtų apsaugoti nuo žalos, kurią gali sukelti netinkamas radioaktyvių atliekų surinkimas, perdirbimas ir saugojimas. Sėkmingai įgyvendinta programa, įdiegtos inovacijos sudaro sąlygas spręsti šias aktualias problemas“, — kalba bendrovės „Elsis“ verslo plėtros direktorius.

«

»

Kiti pranešimai

2015-10-15

Audros rinkodaros pasaulyje

Šiuo metu reklamos pasaulį drebina įvairios audros. Keičiasi ne tik santykiai tarp klientų ir agentūrų ar… Plačiau
2010-10-25

Mobiliosios vadavietės užtikrins visuomenės saugumą

nformacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių grupei „Elsis“ priklausanti bendrovė „Elsis TS“ sėkmingai įgyvendino 2,6 mln…. Plačiau
2013-01-31

Lietuvoje nepopuliarus Twitter pasaulyje auga sparčiausiai!

Lietuvoje savo nišos vis dar neatrandantis socialinis tinklas „Twitter“ pasaulyje auga sparčiausiai. Remiantis kas ketvirtį atliekamais… Plačiau
2009-11-18

Laikas pamiršti apdulkėjusius skeletus ir suakmenėjusius pėdsakus

Daugiau nei prieš dešimtmetį Tim Haines sumanė sukurti stebuklą. Jis įkvėpė gyvybę priešistorinėms būtybėms, išnykusioms prieš… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×